İstanbul Asansör Bakımı

İstanbul Asansör Bakımı
20 Haziran 2020

Asansörler geçmişten bugüne yatay ve dikey yönde yük ve insan taşımak için kullanılan mekanik araçlardır. Bugün kullanılan asansörlerin çalışma prensibi Romalı mucit ve bilim insanı Arşimet’in kaldırma kuvvetinden yararlanarak oluşturduğu kaldıraçlardan ilham alınarak geliştirilmiştir. Bugün kullandığımız asansörler yaklaşık olarak 19. yüzyılda ilk olarak mekanik çekme kuvvetiyle daha sonra ise buhar gücüyle çalıştırılmışlardır. Bu ilk asansörler uçan sandalye, uçan iskemle gibi gibi isimlerle de anılmıştır. Daha sonra elektriğin gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla buharlı asansörler yerini elektrikli bugünkü asansörlere bırakmıştır. İlk dönemler daha çok yük taşıma amacıyla kullanılan asansörler zamanla geliştirilerek insan taşıma için de kullanılmaya başlanmıştır. Asansörlerin insan taşımada önem kazanması ve işlevinin artmasıyla beraber mimaride de yüksek katlı binalar çoğalmaya başlamıştır. Ülkemizde ise ilk asansör 1800’lü yılların sonunda İstanbul’da bir otelde kullanılmaya başlanmıştır.

İstanbul asansör bakım hizmetleri olarak bilimin ve tekniğin sunduğu imkânlarla İstanbul genelinde bireysel ve kurumsal müşterilerimize asansör bakım hizmeti sunmaktayız. Asansörün insan hayatında ne kadar büyük önem taşıdığının bilincinde olan firmamız kaliteye ve güvenliğe özel önem vermektedir. Asansör sektöründe bir yandan geçmişin deneyimlerinden faydalanıyor diğer yandan güncel gelişmeleri ve teknolojileri yakından takip ederek yaptığımız işlerde uygulamaya geçiriyoruz. Asansörlerimizin kurulum aşamasından kullanım aşamasına geçinceye kadar her bir aşamasını tekrar tekrar gözden geçirip hiçbir hataya ve eksikliğe yer bırakmayacak ölçüde titiz bir çalışma süreci işletiyoruz. İstanbul asansör bakım firması olarak uzman ve deneyimli kadromuzla çalışma alanlarımızı titizlikle inceliyor bütün risk faktörlerini ve yasal mevzuatları göz önüne alarak çalışmalarımızı başlatıyoruz. Bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için yaptığımız ön inceleme çalışmalarıyla fiyat performans ve ergonomi birlikteliğini en iyi şekilde dengelemeye çalışıyoruz.

Firmamız İstanbul asansör bakım hizmetleri yaptığı çalışmalar ve geniş referans yelpazesi, çalışma alanımıza dair dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden çağdaş yaklaşımıyla bölgemizin ve kentimizin asansör kurulum ve bakım hizmetlerinde öncü firmalarındandır. Kurumsal kimliğimiz, vizyonumuz ve misyonumuz sektöründe her zaman öncülüğü hedefleyen bir firmadır. Çalışma şartlarında ve yaptığımız çalışmalarda insanı merkeze koyan yaptığı işin ciddiyetinin farkında olan firmamız İstanbul asansör bakım sektörümüzde güvenin ve kalitenin adresidir.

"Fimak Asansör Tamiri ve Hizmetleri | 0532 287 68 94"

+